NERDESUN Seyir Sistemi

ROTA YAPILMASI:

Image21.gif (5701 bytes)  

Sol taraftaki kontrol panelinde 15 nolu rota yapma tuşuna basılır. Böceğin şekli değişerek rota yapma işleminde olduğunu hatırlatır. Böcek istenilen yere getirilerek “tık” lanır, sonraki noktaya getirilir “tık” lanır ve devam edilir. Rota işlemi bitince tekrar rota yapma tuşuna basarak işleme son verilir. Noktaların yeri değiştirilmek istenirse böcek rota noktasının üzerine getirilir ve sol tuşa basılı tutularak yer değiştirilir. Rotayı ekrandan silmek için rota noktasının üzerine gelinir ve sağ tuşa “tık” lanır.

Rotadan çıkarken yapılan rotanın saklanması için onay alınır. “sakla” tuşuna basılarak daha sonra kullanmak için saklanabilir.

Daha önce yapılan rotaların ekrana getirilmesi için “rota yükleme butonu” na basılarak mevcut rotalar listelenir. İstenilen seçilerek “yükle” tuşuna tıklanır. Mevcut rota ekranda görülür.

 

 

İKİ NOKTA ARASINDAKİ UZAKLIĞIN ÖLÇÜLMESİ:

Soltaraftaki kontrol panosunda 12 nolu pergel resimli butona basılır.İstenilen noktanın üzerine gelinerek sol tusa basılır ve basılı tutularak böcek gezdirilir . Böceğin üzerindeki mavi pencerede çizgi boyunca olan uzaklık ve açı görülebilir. Sol tuş bırakılınca normal sisteme dönülür.

Ana sayfa                Kontrol panel