NERDESUN Seyir Sistemi

 

DÜMENSUYU TUTULMASI , YÜKLENMESİ:

Dumensuyu tutmak için 13 nolu butona basılır. O andan itibaren dümensuyu teknenin arkasında çizilmektedir. Dümensuyu tutulmasına son vermek için 13 nolu tuşa tekrar basılmalıdır. Tuşa basıldığında çizilen dümensuyunun daha sonra tekrar kullanılması için kaydı yapılacaktır. Bu durum bir uyarı penceresinde kullanıcıya sorulur.

 

 

 

Daha sonra yüklemek için saklama ismi o anki tarih ve saat tir. İstenirse pencereye açıklayıcı başka bir isim de yazılarak “Sakla” tuşuna basılmak suretiyle kaydedilir. Saklanmak istenmiyorsa “Vazgeç” tuşuna basılarak işlem bitirilir.

Dümensuyu yüklemek için 14 nolu tuşa basılarak daha önce tutulan kayıtların listesi ekrana getirilir. İstenilen kayıt seçildikten sonra “Yükle” tuşuna basılarak eski dümensuyu ekrana çizdirilir. Her dümesuyu farklı renkte ekrana çizileceğinden birbirlerine karışmaz. Gereksiz kayıtlar seçildikten sonra “Sil” butonuna basılarak kayıtlardan çıkartılır.

Dümensuyunun adını değiştirmek için ismin üzerine tıklanır ve “Değiştir” butonuna basılarak açılan sol üst pencereye yenı isim yazılır ve “ENTER” tuşuna basılır.

Image19.gif (4784 bytes)

Ana sayfa                 Kontrol panel